Články - 2018

Jsou prostě věci, které prezident dělat nemůže a nesmí. Proč? Protože je to prezident. Hlava státu. Nejvyšší ústavní činitel. Osoba, jež má reprezentovat nás všechny.

Vy i já můžeme mluvit sprostě. Vy i já můžeme někomu vynadat. Vy i já to můžeme někomu nandat. Vy i já můžeme říkat, že novináři jsou největší nepřátelé lidstva. Zvláště pak, když je to pravda.

Prezident ne. Proč? Protože je to prezident.

A nic na tom nemění, že i s tím pitomým blbounem nejapným a Madagaskarem měl pravdu, neboť ten vyhynulý pták tam žil také, nejenom na Mauriciu, a že v České televizi jsou pitomci, kteří si to nedokážou zjistit a jen opakují pitomosti jiných pitomců.

Zemanovo buranství a neotesanost se mnoha lidem líbí. Nechápou, že prezident, hlava státu, nejvyšší ústavní činitel, osoba, jež nás má reprezentovat všechny bez rozdílu, tu není od toho, aby v čele jedné skupiny občanů soupeřil či bojoval s jinou skupinou občanů. Zvláště pak, když už vykonává druhé funkční období a o žádné voličské hlasy už neusiluje.

Prezident, který tohle dělá, je špatný prezident. A nic na tom nemění fakt, že lidé z té druhé, antizemanovské party se k němu chovají hnusně.

Prezident má být nad věcí. Proč? Protože je to prezident.

Orel much nelapá.

Nejhorší, co se může prezidentovi stát, je, když se nechá sežrat vlastním egem. To má pak neodolatelné nutkání být za každou cenu vtipný, zásobovat svět bonmoty, do kdekoho se navážet, kdekoho urážet, nemluvě o potřebě udělat si z nejvyšší ústavní funkce prostředek k vyřizování osobních účtů.

To nikdy nemůže dopadnout dobře.

3. 9. 2018