Články - 2013

Petr Nečas byl podle mě špatný premiér a špatný předseda ODS. Mnohokrát jsem to o něm řekl i napsal. Loni na podzim, kdy se konal volební kongres ODS, byl ten správný čas na jeho výměnu. Nestalo se. Bohužel. To, co prožíváme nyní, je toho důsledek. Ti, co měli pravdu, tzv. rebelové, by neseděli ve vazbě a Nečas by nyní neodcházel s ostudou.

Přes to přese všechno musím právě teď vyjádřit Petru Nečasovi podporu. Postup olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana je skandální. Za katr nepatří Tluchoř a spol., nýbrž ze řetězu utržený státní zástupce. Předmětem vyšetřování nemá být Nečas, nýbrž sám Ivo Ištvan a jeho vazby. Co takhle kdyby jej někdo rok a půl odposlouchával? Anebo kdyby někdo nakreslil pavouka jeho vztahů? Copak bychom se asi dozvěděli? Nikdo ve dvacetileté historii České republiky nepoškodil a nezesměšnil naši zemi tak moc jako tenhle nebezpečný nešťastník.

Nemám rád „boj“ s korupcí. Je to jen trapná náhražka ideové vyprázdněnosti české politiky, pimprlové divadlo pro oblouznění veřejnosti. Proveďme systémové změny, omezme roli státu, a korupce se sníží i bez „boje“. Úplně nezmizí nikdy. Ostatně, jak kdysi trefně poznamenal – shodou okolností právě v okamžiku, kdy jsme spolu vstupovali do budovy parlamentu – můj přítel aTeo, geniální výtvarník, vtipálek a provokatér, korupce je prý stejně to jediné, co tento stát udržuje v chodu. (Že mu není hanba, cynikovi, že?!)

Mám k Nečasovi desítky výhrad, za mnohé si může sám, nicméně ani na okamžik nepochybuji, že měl tu nejlepší snahu s korupcí něco udělat. Je absolutním výsměchem elementární spravedlnosti i zdravému rozumu, že právě jeho – coby údajného kurupčníka – si prokurátorská tlama vyhlédla jako nejtučnější sousto. Suma sumárum: jestli někdo dokonale znevěrohodnil jakýkoli příští boj s korupcí, tak právě olomoucký pan Ištvan.

Petr Nečas před několika měsíci prohlásil, že o tom, kdo v této zemi bude vládnout, nebudou rozhodovat policejní plukovníci. Tragicky se mýlil. Už se stalo, už se to děje. Zbývá ještě dopovědět, kdo tuhle krvelačnou, na objednávku, a proto také zcela selektivně pracující, demokracii a svobodu destruující prokurátorskou smečku vypustil. Ano, nikdo jiný než milec zdejších aktivistických žurnalistů a miláček milovníků pimprlového divadla Jiří Pospíšil. Ten Pospíšil, kterého Topolánek ze své vlády vyhodit nestihl.

Nečas ano. Tumáš, čerte, kropáč! Moc hezky se nám ty kruhy uzavírají!

9. 7. 2013