Plnou ParouBack

S Paroubkovými šibaly – takhle eufemisticky nazývá korupčníky z řad ČSSD sám předseda vlády – se v posledních dnech nějak roztrhl pytel.

V souvislosti s kauzou biolíh policie pozatýkala skupinu sociálních demokratů z Ministerstva dopravy. Ludmila Schwarzová, vedoucí sekretariátu náměstka ministra dopravy Petra Pospíchala, je předsedkyní místní organizace ČSSD ve Vatíně, předsedkyní Sociálně demokratických žen na Vysočině a členkou Ústředního výkonného výboru ČSSD. Pakovat se z ministerstva nakonec musel i náměstek Petr Pospíchal, místopředseda OVV ČSSD v Jihlavě.

Další rány dopadly na ČSSD ve čtvrtek.

Byl zatčen Jan Hamáček, donedávna tajemník ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, předseda okresní stranické organizace ČSSD v Hodoníně, místopředseda krajského výboru ČSSD Jihomoravského kraje a člen Ústředního výkonného výboru ČSSD. Policie ho viní z korupce. Zdeněk Škromach, volební lídr ČSSD ve Zlínském kraji, s tím samozřejmě opravdu, ale opravdu nemá vůbec nic společného.

Z korupce policie rovněž obvinila Evu Klimovičovou, donedávna poradkyni a dlouholetou spolupracovnici ministra zdravotnictví Davida Ratha. Jako vydavatelka časopisu České lékařské komory Tempus Medicorum prý od farmaceutické firmy Pfizer požadovala úplatek ve výši tří milionů korun za zprostředkování jednání s tehdejším prezidentem ČLK Davidem Rathem. Také David Rath, volební lídr ČSSD v Praze, s tím ovšem samozřejmě opravdu, ale opravdu nemá vůbec nic společného.

To někdejší náměstek ministra financí a poslanec za ČSSD, toho času ministr zemědělství Jan Mládek je jinší kabrňák. Za 30 milionů si na Žižkově pořídil dům, který vlastně vůbec není jeho. Vida, jaký to šikovný šibal. Skutečnost, že Mládek sehrál významnou roli v prohraných arbitrážích se CME a Nomurou, s tím samozřejmě opravdu, ale opravdu také nemá vůbec nic společného.

Ne že by se nějaký ten šibal občas nevyskytoval i v jiných politických stranách, ale co je moc, to je moc. Skoro jednoho napadá, že když ČSSD prohraje volby, bude to pravým požehnáním nejen pro tuto zemi, ale i pro samotné sociální demokraty. Pár let si odpočinou na střídačce, vylížou si rány a než se budou znovu vážně ucházet o právo vést tuto zemi, udělají si nejdříve pořádek ve vlastních řadách.

24. 3. 2006