Petr Štěpánek – osobní web

Články - 2020

Hned dva politologové se v posledních dnech na Neviditelném psu zaobírali Václavem Klausem ml. a Tomiem Okamurou, respektive srovnáváním Trikolóry a SPD. Josef Mlejnek z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ZDE a Lukáš Jelínek z Masarykovy demokratické akademie ZDE. Moc podnětné čtení to ale není ani v jednom případě, neboť oba páni politologové žijí v zajetí tradičních politologických mýtů a klišé. (08-08-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Alternativa pro Českou republiku nepřežila své zrození. Poslední torzo, které pod touto hlavičkou v roce 2019 kandidovalo ve volbách do Evropského parlamentu, získalo 0,49 %. Realisté Petra Robejška měli na rozdíl od Alternativy i peníze. Ve volbách do sněmovny v roce 2017 získali 0,71 %. Svobodní, pro které byl odchod z EU dlouho jejich vlajkovou lodí, v týchž volbách utržili 1,56 %. Strana nezávislosti České republiky, jejímž zásadním a takřka jediným programovým bodem je czexit, získala v posledních evropských volbách 0,40 %. (05-08-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Začínám být na zdejší czexitáře čím dál víc alergický. Nikoli na ten samotný požadavek vystoupení z EU, nýbrž na tu naprosto nedostatečnou reflexi české i evropské politické situace, na ono ignorování rozložení politických sil i ekonomických aspektů celého procesu a na jejich bezmeznou aroganci a nekolegialitu, se kterou všechny jen trochu realistické euroskeptiky podpásově nálepkují jako zastánce, ba dokonce milovníky Evropské unie. (03-08-2020)

Celý článek...

 
Aktuality - 2014

  

Jedno CD za 99,- Kč. Ke každým třem objednaným CD čtvrté zdarma, dle vlastního výběru. Objednávky ZDE.

 
Články - 2020

„Kde blb, tam nebezpečno,“ píše novinář Viliam Buchert. Pokud ho vezmeme za slovo, pak je zřejmě dost nebezpečno v redakci Reflexu. Minimálně u Buchertova pracovního stolu. Pan Buchert totiž žije v přesvědčení, že povinností každého z nás, a politiků obzvláště, je mít dokonalý přehled, co kdejaký zpěvák či skupina zpívali před dávnými lety, vést si o tom evidenci a dle příslušných seznamů se vyvarovat poslechu, styku a ponejvíce fotografování s dotyčnými problematickými, ideově závadnými vyvrheli. (25-07-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Bráníme normální svět, říká o sobě Trikolóra. A já k tomu dodávám, že normální je nekádrovat.

Nekádrovat zpěváky a skupiny ani nikoho jiného. Zvláště pak na charitativní akci, jejíž výtěžek jde na onkologické pacienty a kde účinkující hrají zadarmo. Odtud je i tahle fotografie, kvůli které zdejší novodobí totalitáři a jejich média opět spustili povyk. (20-07-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Můžeme pozorovat zajímavý paradox. Když dva dělají totéž není to totéž. Zatímco pro Čínu má konvergence komunismu a kapitalismu blahodárné účinky, Západ ničí. (17-07-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Václav Klaus kdysi založil Občanskou demokratickou stranu jako alternativu k politice Václava Havla. Bezbřehé Občanské fórum se rozdělilo na klausovskou ODS a havlistické Občanské hnutí. (02-07-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Je to fakt síla, když šéf jednoho z centrálních orgánů státní správy lže na půdě poslanecké sněmovny, až se mu od úst práší. Stalo se tak minulý týden během jednání Volebního (mediálního) výboru, kdy padla otázka, zdali Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) coby kolektivní orgán někdy projednala či projednávala své kroky ve sporu o náhradu škody, jejž vede se svými bývalými členy. Jde o spor, ve kterém šestice bývalých radních (jsem jedním z nich) zažalovala předsedu vlády za své nezákonné odvolání z roku 2003. Předseda rady Ivan Krejčí odpověděl, že ano, že projednávala. Ale je to lež jako věž. (12-06-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Nebyl to žádný kriminálník, ale osoba s alternativním přístupem k zákonům. Možná přímo svatý muž. Pokud tedy za prokázané zázraky považujeme loupeže, podvody, fetování a ohrožování těhotných žen pistolí. Však se mu také plným právem dostává posmrtných poct. Dokonce i americký demobloček pokleká v Kapitolu. A pokrokoví umělci jej v rámci streetartu malují na stěny domů s andělskými křídly. (10-06-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Jsem jediný člověk v republice, který byl členem obou zdejších mediálních rad, které v dané oblasti vykonávají státní správu, jak té programové a licenční (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání), tak té technické (Rada Českého telekomunikačního úřadu). Členem RRTV jsem byl de iure dvanáct let, kvůli nezákonnému odvolání, později zrušenému, de facto devět let, členem Rady ČTÚ pět let. Radě pro vysílání, ač jsem nikdy nebyl jejím předsedou, nýbrž pouze místopředsedou, se říkalo Štěpánkova rada. Asi proto, že jsem v ní uměl prosadit svoje názory. Jak se to dělá? Je to jednoduché. Musíte o své „pravdě“ umět přesvědčit nadpoloviční počet kolegů. (03-06-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Boží mlýny melou. Pomalu, ale melou. Nyní se blíží účet. Bude zajímavé sledovat, s jakou „péči řádného hospodáře“ k tomu odpovědné osoby přistoupí nyní.

Celý článek...

 
Články - 2020

Sytý hladovému nevěří, praví staré přísloví. A v době koronavirové to platí dvojnásob. Nouzový stav rozdělil společnost do nesmiřitelných táborů. „Zodpovědní“ panikáři versus „nezodpovědní“ chřipečkáři. Přičemž hranice mezi nimi vůbec nevedou po tradičních dělících liniích, rozuměj, babišovci versus antibabišovci, levice versus pravice, zemanovci versus antizemanovci, pražská kavárna versus vesnická hospoda. Dost se nám to pomíchalo. Možná tak trochu podle peněženek, respektive podle pravidelného přísunu peněz do nich. (22-04-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Čím se vyznačují totalitní režimy? Mimo jiné také tím, že lidem, kteří mají „nesprávné“ názory, „špatný“ kádrový profil, „nevhodný“ původ či jsou jinak „podezřelí“, znemožňuje účast na správě věcí veřejných. A je jedno, zda přímo v politických funkcích, ve veřejné správě, v bezpečnostních složkách, ve školství či jinde. (21-04-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Pokud tohle má být podoba žurnalistiky veřejnoprávní televize, nezbývá než s tím zakletým zámkem na Kavčích horách udělat to samé co s politickými neziskovkami. Co? Nekompromisně je odstřihnout od našich peněz, od financování z veřejných zdrojů. Proč bychom si také měli platit něco, co nám škodí, že? Prostě zastavit penězovody. Dřív, než bude pozdě. (17-04-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Pokud se mýlím, tak mne opravte, ale myslím, že to bylo poprvé, kdy namísto planého řečnění se někdo opravdu pokusil legislativní cestou něco udělat s naší absolutní podřízeností zahnívajícímu byrokratickému molochu, jenž se nazývá Evropská unie. Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší navrhnul zařadit na pořad jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bod nazvaný Jednostranné vypovězení Lisabonské smlouvy Českou republikou. (09-04-202)

Celý článek...

 

Z Německa, které už třikrát za sto let rozvrátilo celou Evropu a zničilo demokracii, kde jen to šlo, a kde v současné době politické bojůvky nikoli nepodobné těm Adolfovým už zase zcela běžně útočí na nepohodlné politické protivníky, zní, že Maďarsko prý už nepatří do Evropy. Proč? Protože demokraticky zvolený maďarský parlament odhlasoval demokratické maďarské vládě Viktora Orbána zvláštní kompetence pro krizové období. To nevymyslíš! (31-03-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Je to naprostá nehoráznost, když právě v tento čas přichází generální ředitel České televize Petr Dvořák s požadavkem na zvýšení televizních poplatků. Je to do nebe volající drzost, neboť teď bude naopak potřeba šetřit, kde se dá, a lidem co nejvíce ulevit. Plyne z toho, že tzv. koncesionářské poplatky by se měly naopak snížit, případně úplně zrušit. (29-03-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Když propukla sametová revoluce, doslova se vylil oceán lidské kreativity. Ulice i výkladní skříně zaplavily tisíce úžasných, vtipných, úderných hesel a textů. To vše na plakátech či transparentech, které lidé spontánně vyráběli na koleně. (28-03-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Spojené státy americké jsou nejbohatší země světa, Afghánistán jedna z nejchudších. Ale vypadá to, že po sedmnácti letech tamního dobrodružství, jehož původním účelem bylo vykouřit Usámu a spol. z děr, nakonec na body nezvítězí nabušený superman, nýbrž rachitický pěstitel opia. Podobně jako kdysi o kus dál na východ triumfoval vyzáblý rákosník z džungle. No jo no. Ale zaválčili jsme si. I o Prahu se tam prý bojovalo. Inšálláh! (27-03-2020)

Celý článek...

 
Unisono...
výběr z foto...
phoca_thumb_m_27-2006-Italie-Benatky.JPG phoca_thumb_s_25-2010-s-Premyslem-Sobotkou.JPG phoca_thumb_m_02-1998-Trebonsko-Luznice.jpg phoca_thumb_l_42-2007-Slovensko-Vysne-Nemecke.JPG phoca_thumb_m_34-2006-Vanoce.jpg phoca_thumb_l_12-2005-New-York-socha-Svobody.JPG phoca_thumb_s_10-2004-Bavorsko-soutok-Dunaje-a-Innu.jpg phoca_thumb_l_06-2001-Recko-Olympie.JPG phoca_thumb_s_20-1999-Pariz-na-Eifelovce.jpg phoca_thumb_s_03-1995-RRTV-v-newsroomu-na-Nove.jpg phoca_thumb_l_49-2008-Rhona-Zenevske-jezero-cikansky-tabor.jpg phoca_thumb_l_09-1981-promoce.jpg phoca_thumb_s_25-2003-Rakousko-Dachstein-West.jpg 32-2009-Berlin-Glienickebruecke-tady-menili-zajatce.JPG 02-1998-Trebonsko-Luznice.jpg phoca_thumb_l_20-1993-Unisono.jpg phoca_thumb_m_36-2007-Danova promoce.JPG phoca_thumb_l_02-1994-volby-muzstvo-ODS.jpg phoca_thumb_l_18-2005-Nizozemi-Amsterdam.jpg phoca_thumb_l_52-2008-Rhona-Montreux-Freddie.jpg