Petr Štěpánek – osobní web

Články - 2020

Tak si tak čtu, co zase komici z našeho mediálně politického dvorku napovídali nového o Radě České televize a vůbec tak o ohrožení Kavčích hor jednou mladou ekonomkou, kroutím u toho nevěřícně hlavou a přemýšlím, co to tam v tý Praze hulej. (27-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Kdyby novináři ještě byli skutečnými novináři, a ne politickými aktivisty, kdyby investigativci ještě byli skutečnými investigativci, a ne nájemnými propagandisty, kdyby média ještě byla skutečnými médii, a ne hlásnými troubami jediného „správného“ názoru, bylo by také zpravodajství o amerických prezidentských volbách úplně jiné.

Celý článek...

 
Aktuality - 2014

Objednávky ZDE.

 
Články - 2020

Poslední, o co v České televizi jde, je nějaká Dozorčí komise. Ta o ničem nerozhoduje, je to jen poradní orgán Rady ČT. Proč tedy ten povyk? Všichni zainteresovaní, generálním ředitelem počínaje, finančně zaháčkovanými osobami pokračuje a spřízněnými politiky konče, se bojí. Bojí se, že přijdou o své peníze, o svůj vliv, o své výhody, o svůj nástroj, o svoji hračku. Jako čert kříže se bojí, že Česká televize by skutečně mohla být televizí všech a pro všechny a že by poctivě plnila své úkoly, jak jí předepisuje zákon. Vyváženě, objektivně, všestranně. Stav, kdy je hlásnou troubou pouze jedné společenské skupiny, té jejich, a jednoho jediného světonázoru, jim naprosto vyhovuje, neb z toho profitují. Mocensky, finančně, vlivově. (22-11-2020)

Celý článek...

 

Vážený otče arcibiskupe, vážení otcové biskupové!

Jsem jediným člověkem v republice, který byl členem obou nejdůležitějších mediálních rad, jež u nás máme, jak té programové a licenční, tak té technické. Členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jsem byl 9 let, de iure dokonce 12 let, a členem Rady Českého telekomunikačního úřadu 5 let. Ze své mnohaleté praxe proto moc dobře vím, co je to politický nátlak činěný na členy (nezávislých) mediálních rad a jaké jsou jeho metody. (20-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Za prvé: Management České televize žádný souhlas Rady ČT k odkupu těch ostravských pozemků nepotřebuje. Správná otázka proto zní: Proč o něco takového generální ředitel žádal? A jediná odpověď, která mě napadá, zní: Žádal proto, aby měl alibi. A z toho vyplývá další otázka: K čemu či na co generální ředitel potřebuje alibi? (19-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Namísto toho, aby se lidé v předvánočním shonu rozptýlili do všech prodejen a provozoven a do všech sedmi dnů, co jich týden má, idiotská vláda drží všechny menší krámy i služby zavřené, pročež se lidé houfují v privilegovaných supermarketech nadnárodních korporací. V neděli ale musí být z rozhodnutí vlády zavřeno i tam, takže nakupující berou útokem pro změnu benzínové pumpy. Aby se lidi mohli mačkat také před úřady, zkrátila vláda i úřední hodiny. A teď ještě vymyslela tu ptákovinu s 15 metry čtverečními. Asi aby lidi mohli v houfu, a ještě k tomu na mrazu postávat co nejdéle. (18-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Obvykle to v povolebních Spojených státech amerických chodívá takhle. Hlasy ještě zdaleka nejsou sečteny, ale když už se výsledky v jednotlivých státech unie jeví, že jsou jednoznačné a počet potenciálních volitelů, kteří pak 14. prosince prezidenta formálně opravdu zvolí, dosáhne čísla 270, poražený kandidát zvedne telefon a zavolá vítězi, aby mu pogratuloval. Jinými slovy, uzná svoji porážku. Teprve pak vítěz pronese do kamer děkovný projev, ve kterém přijme své vítězství. Finální počty, kolik kde pro kterého kandidáta hlasovalo voličů, se pak ještě dlouho dopočítávají, ale na již známém výsledku to nic nemění. (09-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Je to paradox paradoxů. Politická strana, jež má přímo ve svém názvu adjektivum demokratická, totiž Demokratická strana, zabila ve Spojených státech amerických demokracii.

Jak funguje, přesněji, jak by měla fungovat demokracie? Vítěz voleb má právo vládnout, poražený to respektuje. Příště to klidně může dopadnout obráceně, neboť ve skutečné demokracii nikdo nemá nic napořád. (04-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Zatím všechny epidemie, co kdy v běhu času svět zachvátily, vždy dříve či později ustoupily. I bez vypnutí ekonomiky a zastavení života společnosti. Takže je otázkou, zdali jarní ústup koronaviru stejně jako ten, který lze očekávat nyní, je důsledkem všemožných opatření či zdali k němu tak jako tak dochází i bez nich. Pravda bude nejspíš někde na škále mezi těmito dvěma krajnostmi. Kde přesně, to ale nikdo neví. (03-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Málokdo si téhle věci všímá, ale je naprosto charakteristická a pro současný způsob vládnutí takřka definiční. A jmenování nového ministra zdravotnictví, stejně jako toho předcházejícího, jednoměsíčního, to znovu a znovu potvrzují. (01-11-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Bezpohlavních hnutí i účelových slepenců je dost, přeměňme Trikolóru v jasně profilovanou stranu.

Pootočme kormidlem a ke sněmovním volbám 2021 vykročme jako Trikolóra – česká občanská strana. (28-10-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Také máte pocit, že se tu někdo zbláznil? Restaurace, hospody a bary jsou zavřené, divadla ani kina nehrají, všude chcípnul pes, a do toho vládní géniové vymyslí zákaz nočního vycházení. i samí géniové, kteří v minulých měsících pokazili, na co sáhli, a především zanedbali ochranu těch nejohroženějších, tzn. seniorů 65+, to teď opožděně dohánějí buzerací všech. Buzerací namnoze nesmyslnou a nelogickou. Buzerací víc škodící než pomáhající. (27-10-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

V Senátu se momentálně hrají šachy.

Šachy o to, kdo bude jeho předsedou, a tím pádem i druhým mužem, případně ženou, v české ústavní hierarchii. Hned po prezidentovi. Zdali fialový tchajwanský cestovatel, či někdo z „odborové organizace“ starostů. Dosud obvykle platil úzus, že předsedu nominoval nejsilnější senátorský klub. Jenže kdo je dnes v Senátu nejsilnější, která strana, když na politické scéně, a především na jejím opozičním břehu, se momentálně páří každý s každým? (14-10-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Děkuji, nechci! Mám dost své vlastní zodpovědnosti, abych nehazardoval se životem svým ani svých blízkých, i dost svého vlastního rozumu, abych si vyslechl nejrůznější názory a sám si udělal závěr. Propagandistických nalejváren, dopisů pragováků, rezolucí z továren i antichart všeho druhu už jsem si za svůj život užil dost. (07-10-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Tak se nám ta naše politická zahrádka hezky rozjasňuje. Nedostudovaný bohoslovec Mikuláš z letenského pódia zavelel, že opoziční strany, aby smetly Babiše a jeho ANO, se musí pospojovat do koalice, jinak, ty ty ty!, bude do toho muset on, chudák Mikuláš, šlápnout sám. Pročež předsedové a místopředsedové demobločích stran pravidelně chodili k Mikulášovi na kobereček podávat průběžná hlášení, aby si nakonec to koalování v praxi vyzkoušeli v krajských volbách. (06-10-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Trikolóra by měla trochu pootočit kormidlem. Pokud se i ona více vyprofiluje, bude mít dvě jistoty. Určitě za rok nevyhraje volby, ale získá tolik, klidně i dvojciferně, aby mohla reálně ovlivňovat směřování naší země. (06-10-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Soucítím s lidmi, kteří v zoufalství, kam Evropská unie spěje, volají po czexitu. Také bych nejraději řval. Zatím mi ale nikdo neodpověděl na otázku, jak to zařídit. Tohle je možný scénář. Žádný optimismus v něm ale nehledejte. (28-09-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Tak jsem se od České televize nejprve dozvěděl, že Marek Hilšer je prý nezávislý senátor, tvrdila to moderátorka Událostí komentářů Marcela Augustová, a o něco později, a to v titulku, že prý je nestraník.

Nic není vzdálenějšího pravdě. Ano, Hilšer se i před svým zvolením vydával za nezávislého kandidáta, ve skutečnosti si ale založil takové speciální minihnutíčko s názvem „Marek Hilšer do Senátu“, jehož je předsedou a s trochou nadsázky také jediným členem, za které pak také do Senátu kandidoval. Podrobně jsem o tom psal už v roce 2018 v článcích Senátorští vyčuránkové a Marek Hilšer vydrbal se zákony. (23-09-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

Je to už dávno. Hluboké devadesátky. Byl jsem tenkrát tiskovým tajemníkem předsedy vlády Václava Klause. Na návštěvu naší země zavítal ukrajinský premiér. Česká republika tehdy stále ještě byla mezi postkomunistickými zeměmi premiantem ekonomických reforem a ukrajinský předseda vlády přijel čerpat naše transformační zkušenosti. Ani už nevím, jak se to tenkrát schumelilo, ale česká delegace byla pouze dvoučlenná. Klaus a já. (17-09-2020)

Celý článek...

 
Články - 2020

A tak jsou zřejmě poprvé v historii lidstva jako nemocní vykazováni i úplně zdraví lidé, kterým vůbec nic není. Ba dokonce se dennodenně dozvídáme, že se léčí, ač se vůbec nijak neléčí, nebo že se již vyléčili, ač vlastně vůbec nebylo z čeho. A aby takových zdravých nemocných bylo co nejvíc, dělá se čím dál víc testů. (11-09-2020)

Celý článek...

 
Unisono...
výběr z foto...
phoca_thumb_l_26-2008-New-York-Wall-street.JPG phoca_thumb_l_55-2009-Berlin-Visegradska-ctyrka.JPG phoca_thumb_m_23-2005-Ryn.jpg phoca_thumb_l_17-1996-Spanelsko-Salou.jpg 17-2005-Nemecko-Hamburk.jpg phoca_thumb_m_22-1998-Unisono.jpg 16-2005-Arlington-hrob-JFK.JPG phoca_thumb_l_14-2005-Dunaj-Zitny-ostrov-stara-ramena.JPG phoca_thumb_s_15-1985-Odyssea-s-Vaskem-Behavym.jpg 20-2005-Ryn-Oberalppass.jpg phoca_thumb_l_41-2007-Strbske-pleso.JPG phoca_thumb_l_01-1973-Spektrum.jpg 15-1995-Krkonose.jpg phoca_thumb_l_02-1975-Spektrum.jpg 18-2005-Nizozemi-Amsterdam.jpg phoca_thumb_s_18-2005-Washington-Bily-dum.JPG phoca_thumb_m_34-2006-Vanoce.jpg phoca_thumb_s_08-1980-svatba.jpg 55-2009-Berlin-Visegradska-ctyrka.JPG phoca_thumb_l_16-1996-Svycarsko-Matterhorn.jpg